Często spędzamy sporo czasu w kuchni aby przygotować wykwintne menu a podczas przyjęcia nie mamy już siły na dobrą zabawę. Nie idźcie tą drogą! Goście będą zdecydowanie bardziej zadowoleni, jeśli weźmiemy sobie do serca zasadę, według której przyjęcia powinny mieć swobodny, nonszalancki charakter i zachowamy swoją energię na tańce i niekończące się rozmowy. Dobra zabawa nie wymaga umiejętności wysiłku godnych szefa kuchni z najbardziej wykwintnego lokalu. Wprost przeciwnie – przejedzenie nie idzie w parze z szaleństwami na parkiecie i ochotą na imprezowanie.

przekąski – super pomysł na imprezę

Zamiast wyszukanych, ciężkich dań, lepiej sprawdzą się lekkie, oryginalne przekąski. Ich dodatkową zaletą jest fakt, że można się nimi zajadać w każdych warunkach: również na parkiecie, pomiędzy jednym hitem muzycznym a drugim lub na stojąco, podczas fascynującej konwersacji. Tym, co decyduje o powodzeniu imprezy w gronie dobrych znajomych, jest przede wszystkim dobra atmosfera i możliwość zrelaksowania się po ciężkim tygodniu w pracy.

Przekąski finger food są wprost stworzone na taką okazję. Są małe, efektowne, a przy tym niezobowiązujące. Mogą to być małe kanapki, koreczki, mini tarty, paszteciki, pizzerinki, muffiny, kwadraciki ciasta francuskiego z dodatkami lub krakersy z dowolną pastą. Świetnie sprawdzą się również różnego rodzaju roladki i ciasteczka, a nawet chipsy. Ważne, by były to potrawy, które można zjeść bez użycia sztućców i które nie grożą poplamieniem kreacji.

Jeśli w kuchni nie czujemy się zbyt pewnie, możemy postawić również na gotowy catering. Wiele restauracji wychodzi naprzeciw potrzebom swoich klientów, dowożąc swoje znakomite dania prosto do domu, często również w formie finger food. Aby uniknąć niepotrzebnego stresu przed domówką, możemy skorzystać np. z oferty Kreatywnej Kuchni. Proponujemy zarówno gotowe, idealnie skomponowane posiłki na imprezę, jak i możliwość wybrania własnego, unikalnego zestawu na każdą okazję.